Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

nokia 6260 Slide

Nová Nokia dostala do vienka výbavu, za ktorú by sa nemusel hanbiť ani chytrý telefón s operačným systémom Symbian. Práve tieto zbrane chce vytiahnuť v boji s konkurenciou. Toto všetko za cenu pod desať tisíc.

Nokia 6260 slide bude ako prvý telefón bez operačného systému disponovať dátami, ktoré začínajú na skratke GPRS a končia na HSDPA, vrátane HSUPA. Pomocou tejto novinky bude možné odosielať napríklad fotografie rýchlosťou až 2 Mb/s. Zaujímavo pôsobí aj predná strana. Tej v "zatvorenom" stave dominuje 2,4“ displej, ktorý na rozdiel od bežných QVGA rozlíšení, predlžuje jednu zo strán až na 480 pixlových bodov. K dispozícii máme HVGA displej (320x480), ktorý ponúka skutočne jemné zobrazovanie až 16 mil. farieb.

 

Pod displejom je skrytá výsuvná numerická klávesnica. Svojim rozložením a spracovaním sa podobá na klávesnicu Nokie 6220. Ovládacia časť je presunutá priamo pod displej a je tvorená päť smerným ovládačom a stredovým klávesom na potvrdenie výberu, dvoma kontextovými tlačidlami a tlačidlom pre príjem a odmietnutie hovoru.

Teraz k tomu najpodstatnejšiemu. Zabudovaný GPS modul sa u výrobcu objavuje prvý krát. Mám samozrejme na mysli telefóny, ktoré nemajú otvorený operačný systém. Presné hardvérové parametre nie sú známe, ale bude sa jednať o podobný modul, aký majú Symbian telefóny Nokia. Na zadnej strane telefónu ostalo miesto pre 5 MP snímač Carl Zeiss, ktorý zvláda VGA video a je doplnený dvojitou LED diódou.

Čo zrejme mnohých nepoteší je dostupnosť. Podľa vyjadrení manažérov Nokie, sa novinka dostane na trh až na budúci rok. Jej cena bude 299 eur a dostupná bude čierna a biela verzia.

 

Technická špecifikácia:

Sieť: GSM (900/1800/1900MHz), UMTS (2100 MHz)

Dáta: GPRS/EDGE/UMTS/HSPA/HSUPA

Rozmery: 99,4 x 46,5 x 15,4 mm

Hmotnosť: 114 g

Displej: 2.4 palca, HVGA (320 x 480), 16 mil. farieb

Foto: 5-megapixlov, autofocus, video (VGA, 15 fps)

Pamäť: 200 MB, microSD slot

Vstavaná GPS

Konektivita: Bluetooth 2.0, microUSB, WiFi

Batéria: 950 mAh Li-Ion

2,5 mm konektor

Výdrž: do 6 hod hovor, do 400 hod pohotovosť

 

TOPlist