Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

nokia N75

Nokia N75

Spoločnosť Nokia predstavila model Nokia N75, najmenší multimediálny počítač ponúkajúci telefón, prehrávač digitálnych hudobných formátov, vysoko kvalitný fotoaparát a pestrý výber funkcií pre prácu s internetom. Nokia N75 v tenkom elegantnom puzdre tvaru mušle poskytuje kompletnú multimediálnu skúsenosť a ponúka jednoduché ovládanie, typické pre značku Nokia.

  

„Nokia N75 ponúka ľuďom zábavu a aktivity na voľný čas a ovplyvňuje tak životný štýl užívateľov pozitívnym smerom. Vďaka svojim vlastnostiam a krásnemu dizajnu vám Nokia N75 umožňuje byť stále v spojení s okolitým dianím a ostatnými ľuďmi a naviac je omnoho jednoduchšie a príjemnejšie nosiť so sebou iba jeden prístroj a byť tak o krok vpred,“ povedal Nigel Rundstrom, viceprezident divízie Multimédií, oddelenie predaja pre oblasť Severnej Ameriky.

Soundtrack vášho života

Hudobný zážitok dokáže Nokia N75 sprostredkovať, aj keď je zatvorená. Prehrávač digitálnych hudobných formátov má jednoduché ovládanie na tele prístroja a vonkajší farebný 1,36” displej s reflexnou vrstvou vás navedie k uloženej hudbe, ktorá je prístupná jedným dotykom. Prístroj podporuje celý rad digitálnych formátov, vrátane MP3, M4A, AAC, eAAC+ a WMA, prepracovaný prehrávač ponúka ekvalizér, funkciu playlist, shuffle, opakovanie a priame pripojenie k on-line kompatibilným hudobným službám. Keď pripojíte Nokia N75 ku kompatibilnému počítaču, stlačením hudobnej klávesy sa okamžite dostanete k uloženej hudbe. Vďaka synchronizácii s osobným počítačom môžete vašu obľúbenú hudbu jednoducho sťahovať do Nokia N75, prístroj umožňuje uložiť až 1 500* jednotlivých skladieb na 2GB microSD pamäťovú kartu. Okrem prehrávania stiahnutej hudby a ripovaných CD ponúka Nokia N75 aj stereo FM rádio, ktoré vám umožní počúvať obľúbenú stanicu na kompatibilných slúchadlách alebo cez integrované 3D stereo reproduktory.

  

Ukáž, čo máš

Stačí jednoducho stlačiť špeciálne klávesy pre fotoaparát a môžete fotiť ostré, dvojmegapixelové (1600 x 1200 pixelov) fotografie v tlačovej kvalite – výber tých najlepších vám umožní slideshow prezentácia na 2,4’’ displeji zobrazujúcom 16 miliónov farieb.  Vzhľadom na šestnásťnásobný optický zoom, integrovaný LED blesk a formát JPEG/EXIF môžete očakávať obrázky v excelentnej kvalite. Zábavná hodnota prístroja sa zdvojnásobuje vďaka možnosti využiť ho ako miniatúrnu televíznu obrazovku, na ktorej môžete sledovať streamované a stiahnuté videoklipy. Vďaka MPEG-4 videozáznamu a funkcii playback v režime krajina ponúka Nokia N75 bezprostredné natáčanie videa so zvukovým sprievodom. Vnútorná pamäť 40 MB, ktorá môže byť rozšírená pomocou externej microSD karty na 2 GB, umožňuje užívateľom zariadenia Nokia N75 natočiť až 500 minút vysoko kvalitného videozáznamu, či vyfotografovať až 2 500 dvojmegapixelových fotografií.

  

Svet vo vašej dlani

Vysoko intuitívny prehliadač Nokia Web Browser s funkciou Mini Map zobrazuje prehliadané webové stránky na farebnom displeji s vysokým rozlíšením v originálnej podobe. Okrem toho prehliadač podporuje RSS kanály, takže si užívatelia môžu nastaviť svoje obľúbené webové stránky a odoberať pravidelné aktualizácie. Udržiavať kontakt s priateľmi je rovnako jednoduché ako z domáceho počítača. Na rozdiel od neho je ale Nokia N75 stále s vami – stačí postupovať podľa jednoduchých pokynov a nastaviť si prístup k existujúcemu kompatibilnému e-mailovému účtu či bežným SMS a MMS správam. Ako prístroj radu multimediálnych počítačov Nseries spája Nokia N75 vysoký výkon a krásny tvar. Pracuje v sieťach 3G (WCDMA 850/1900 MHz), EDGE a GSM (850/900/1800/1900 MHz) a ponúka fantastickú skúsenosť s prehliadaním internetu.

Nokia N75 by sa mala začať predávať najskôr v Spojených štátoch, a to počas štvrtého štvrťroka 2006.

  

*Kapacita založená na čase 3:45 minút na jednu skladbu v kódovaní 48KBps pre eAAC+. Kapacita v kódovaní 128KBps AAC dosahuje až 250 skladieb.
** Na počúvanie rádia musí byť k prístroju pripojený kompatibilný headset.

TOPlist